Wydarzenie lokalne 2019 „Rety, rety- Kabarety i Balety!”

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 października 2019

Po długich przygotowaniach uczestnicy II edycji projektu p.n.: "Aktywizacja społeczno-zawodowa w Gminie Srokowo" wspólnie zorganizowali wydarzenie lokalne skierowane do społeczności lokalnej. W tym roku miejscem organizacji wydarzenia „ Rety, rety -Kabarety i Balety !” była miejscowość Jegławki.

Organizacja wydarzenia lokalnego była efektem udziału uczestników w warsztatach zarządzania wolnym czasem prowadzonych przez Nelly Chojnowską. Uczestnicy podczas warsztatów nauczyli się wspólnego planowania, stawiania sobie celów, współdziałania w grupie, wyboru i podejmowania wspólnych decyzji, umiejętności podziału i realizacji działań w grupie. Wszystkie te umiejętności musieli oni wykorzystać  organizując wydarzenie lokalne. Jednak i podczas samego  wydarzenia  nie zabrakło elementów edukacyjnych.  Uczestnicy uczyli się również przygotowywania i prezentowania potraw regionalnych na stoisku z regionalnymi przysmakami ( m.in. była babka ziemniaczana, smalec z ogórkami kiszonymi, bigos, rogaliki, kompot z owoców i woda z miętą, ziemniaki pieczone w ognisku). Sami piekli i gotowali wymienione potrawy. Przeszli też kurs dekorowania boiska sportowego i zasad scenografii. Sami wykonali dekorację w dniu wydarzenia lokalnego. Efektem ich działań był ułożony scenariusz wydarzenia lokalnego i przeprowadzenie jego punkt po punkcie. Program wydarzenia zawierał elementy wspólnego śpiewania, wspólnych tańców, konkursy skierowane do m.in. rodzin i dzieci.    
Uczestnicy projektu działali w tym dniu pod czujnym okiem prowadzącej wydarzenie - Nelly Chojnowskiej, która wspierała ich działania, przygrywała im do śpiewu wspólnie z Pawłem Maliszewskim na gitarach oraz zadbała o podkład muzyczny do wspólnej zabawy.       
Nasze zaproszenie do wspólnej zabawy przyjął Wójt Gminy Srokowo Marek Olszewski. Dziękujemy też sołtysom,  mieszkańcom gminy Srokowo i nie tylko, którzy bawili się z nami.
Gościliśmy grupę Pań z Żabina - gmina Banie Mazurskie, które wspólnie z nami bawiły się.   

Dziękujemy Sponsorom za wsparcie, dzięki nim mogliśmy zorganizować to wydarzenie lokalne, m.in.:     
* Wójtowi Gminy Srokowo Markowi Olszewskiemu,   
* Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Srokowie Jolancie Bień,
* Nadleśniczemu Nadleśnictwa Srokowo Zenonowi Piotrowiczowi oraz Pani Irenie Dziadoń,       
* Dyrektorowi GOK w Srokowie Januszowi Januszewskiemu,
* Panu Tadeuszowi Siewruk i Kołu Łowieckiemu "Słonka" Srokowo oraz wszystkim innym osobom i instytucjom, które udzieliły wsparcia, a nie wymieniliśmy ich z imienia i nazwiska.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie