Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ankieta dotycząca projektu pt. „Centrum Usług Społecznych jako nowa jakość wsparcia mieszkańcom gminy Srokowo”.

Szanowni Państwo!
Zwracamy się z prośbą o wypełnienie poniższych ankiet, służących diagnozie potrzeb i potencjału społeczności lokalnej w zakresie usług społecznych, przeprowadzanej w ramach projektu „Centrum Usług Społecznych jako nowa jakość wsparcia mieszkańcom gminy Srokowo”. Ankiety są anonimowe, a ich wyniki posłużą opracowaniu zbiorczego raportu.

Ankieta dla dorosłych mieszkańców Gminy Srokowo
https://forms.gle/P8QZ2C1mJyEBXnVdA

Ankieta skierowana do młodzieży mieszkającej w gminie Srokowo
https://forms.gle/JUNgThaosNr4bSdY9

8 lutego 2021

Dopłaty do czynszu

W dniu 4 stycznia 2021 r. została opublikowana ustawa z dnia 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa (Dz. U. z 2021, poz. 11), wprowadzająca dopłaty do czynszu powiększające dodatki mieszkaniowe.

Gminny Ośrodek  Pomocy Społecznej w Srokowie informuje, iż najemcom oraz podnajemcom lokali mieszkalnych może zostać przyznany dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu przyznaje się w przypadku umieszczenia przez ubiegającego się o dodatek mieszkaniowy na wniosku o dodatek adnotacji „wniosek o dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu”. Dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu przyznaje się na wniosek o dodatek z adnotacją złożony nie później niż w dniu 31 marca 2021 r.

 

1 lutego 2021
Czytaj więcej o: Dopłaty do czynszu

OGŁOSZENIE

Informujemy, że od dnia 22 stycznia 2021r. w godzinach od 10:00 do 14:00 w Caritas Srokowo będzie wydawana żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Produkty, które będą wydawane to:

-groszek z marchewką,
-olej,
-ser podpuszczkowy,
-fasolka  po bretońsku,
-mleko,
-szynka drobiowa
-filet z makreli w oleju,
-makaron

 Żywność można pobrać na podstawie wydanego skierowania przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Srokowie.

20 stycznia 2021

INFORMACJA DOTYCZĄCA TERMINU SKŁADANIA WNIOSKÓW NA ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZE W OKRESIE ŚWIADCZENIOWYM 2021/2022

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Srokowie, informuje, iż wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ w okresie zasiłkowym 2021/2022 będzie można składać w następujących terminach:
• od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną, (za pośrednctwem PUE ZUS, Emp@tia, ePUAP oraz bankowości elektronicznej)
• od 1 kwietnia 2021 r. w formie papierowej (formularze wniosków będą dostępne w pokoju nr 1 świadczeń wychowawczych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Srokowie, Plac Rynkowy 14)
WAŻNE! Jeżeli złożenie wniosku nastąpi po 30 czerwca 2021 r., świadczenie wychowawcze będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

4 stycznia 2021
Czytaj więcej o: INFORMACJA DOTYCZĄCA TERMINU SKŁADANIA WNIOSKÓW NA ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZE W OKRESIE ŚWIADCZENIOWYM 2021/2022